Masz pytania? tel.: 32 4564364 lub 723 550 755 | dziupla@wodzislaw-slaski.pl

 
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1110.

Maj w świetlicy

Cze 19, 2022

W pierwszym tygodniu maja rozmawialiśmy na temat: Kim chcemy zostać w przyszłości”. Odwiedziliśmy Bibliotekę, gdzie zapoznaliśmy się z zawodem Bibliotekarza, czytaliśmy książki i układaliśmy puzzle. Zobaczyliśmy prezentację multimedialna na temat:” Jak powstaje książka”. Opowiedzieliśmy o ulubionym bohaterze literackim. Wykonaliśmy gniotka a także kolorową okładkę do książki.

Drugi tydzień poświęcony został zwierzętom. Wzbogaciliśmy wiedzę na temat życia zwierząt na wsi, w domu,w dżungli oraz zoo. Odgadywaliśmy nazwy zwierząt po odgłosach jakie wydają. Oglądaliśmy albumy ze zwierzętami oraz czytaliśmy ciekawostki związane z życiem zwierząt. Opowiadaliśmy o naszych pupilach a także wykonaliśmy album.

W trzecim tygodniu maja rozmawialiśmy na temat zdrowego odżywiania. Przypomnieliśmy sobie jakie produkty należy spożywać a jakie są szkodliwe dla zdrowia. Stworzyliśmy zdrowy jadłospis

Czwarty tydzień maja to tematyka związana z rodziną. Rozmawialiśmy na temat: „Znaczenie rodziny w życiu człowieka”. Stworzyliśmy drzewo genealogiczne swojej rodziny. Rysowaliśmy portret mamy. Wykonaliśmy upominek dla Mamy-ogród w słoiku.

Następny tydzień to temat związany z prawami i obowiązkami dzieci. Przypomnieliśmy konwencję praw dziecka. Wykonaliśmy plakat dzieci świata.


W ciepłe i słoneczne dni korzystaliśmy z placu zabaw oraz boiska. Bardzo często spacerowaliśmy podziwiając piękna okolicę a także konie. W pochmurne dni rozpoczęliśmy naukę szydełkowania.

Wychowankiem miesiąca maj został Mikołaj Cholewa- GRATULUJEMY!!!

Więcej w tej kategorii: « Kwiecień Czerwiec »

Znajdziesz nas na

Sekretariat

poniedziałek, wtorek, czwartek: 8:15 - 16:00
środa, piątek: 8:15 - 15:00

Adres: ul. Czyżowicka 29b, 44-300 Wodzisław Śląski

Telefon: 32 456 43 64, 723 550 755

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 

Wodzisławskie Centrum Kultury

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

Top