Masz pytania? tel.: 32 4564364 lub 723 550 755 | dziupla@wodzislaw-slaski.pl

 
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1110.

Kwiecień

Maj 07, 2022

W pierwszym tygodniu kwietnia rozmawialiśmy na temat naszej planety, jak o nią dbać. Wyjaśniliśmy czym zajmuje się ekologia i kto to ekolog. Omówiliśmy zasady zachowania w miejscach chronionych. Wykonaliśmy plakat:”Ziemia nasza planeta”. Stworzyliśmy zabawkę ekologiczną.

Drugi tydzień to przygotowania do świąt wielkanocnych. W czasie zajęć ozdabialiśmy doniczki, do których posadziliśmy cebulkę, posialiśmy rzeżuchę, wykonaliśmy kartki świąteczne, udekorowaliśmy salę, upiekliśmy babki, ugotowaliśmy żurek, sałatkę oraz kolorowe jajka. W dniu 14.04 w świetlicy zebraliśmy się na uroczystym śniadanku wielkanocnym. Gościem była Pani Judyta z Biblioteki Miejskiej, która przeczytała nam bajki związane z świętami. Śpiewaliśmy piosenki, składaliśmy życzenia, które również nagraliśmy a następnie umieściliśmy na stronie Facebook -świetlica Wilchwy.

Trzeci tydzień kwietnia, to tematyka związana z uczuciami oraz towarzyszącymi nam emocjami. Wyjaśniliśmy co to są emocje i do czego nam służą. Czy nasze emocje mogą mieć wpływ na innych. Poznaliśmy sposoby oraz techniki radzenia sobie ze stresem. Wykonaliśmy obraz pastelami do muzyki „Cztery pory roku Vivaldiego”.

W ostatnim tygodniu rozmawialiśmy na temat świąt narodowych: 1 maja - Święto Pracy, 2 maja - Święto Flagi, 3 maja Święto Konstytucji. Zobaczyliśmy filmik edukacyjny, zaśpiewaliśmy hymn państwowy, stworzyliśmy prace plastyczne związane z tematyką świąt.

W ciepłe i słoneczne dni korzystaliśmy z placu zabaw oraz boiska.


 

Więcej w tej kategorii: « Marzec Maj w świetlicy »

Znajdziesz nas na

Sekretariat

poniedziałek, wtorek, czwartek: 8:15 - 16:00
środa, piątek: 8:15 - 15:00

Adres: ul. Czyżowicka 29b, 44-300 Wodzisław Śląski

Telefon: 32 456 43 64, 723 550 755

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 

Wodzisławskie Centrum Kultury

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

Top