Masz pytania? tel.: 32 4564364 lub 723 550 755 | dziupla@wodzislaw-slaski.pl

 

Sportowa Olimpiada z Panem Cezarym

Maj 17, 2021

Zawody olimpijskie należą do największych i najbardziej popularnych zawodów sportowych na świecie. Zainteresowanie to bierze się ze szczególnej oprawy tego wydarzenia i wynika z jego międzynarodowego charakteru. Kibice i sportowcy  z całego świata spotykają się, aby obchodzić to święto w duchu wzajemnej otwartości, szacunku oraz zasad fair play. Zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich uznawane jest przez sportowców większości dyscyplin za najbardziej prestiżowe osiągnięcie.

W świetlicy numer 1 Igrzyska olimpijskie są ważnym tematem z dwóch powodów.

Po pierwsze, stanowią fragment rzeczywistości, która dotyczy dzieci w różnym wieku, gdyż słyszą one o tym szczególnym wydarzeniu sportowym i uczestniczą w nim za pośrednictwem mediów. Zadaniem wychowawcy jest konstruktywne towarzyszenie wychowankom w tym procesie.

Po drugie, tematyka olimpijska oraz wychowanie w oparciu o wartości olimpijskie są doskonałą okazją do rozwijania zmysłów i inicjowania aktywności fizycznej.

W zajęciach sportowych staramy się oddać olimpijską atmosferę, m.in. przygotowując flagę, czy przedstawiając i omawiając poszczególne dyscypliny sportowe. Nie chcemy tworzyć sytuacji rywalizacji, ponieważ na pierwszym planie mają znajdować się ruch i radość z aktywności ruchowej:)

Romina Mitko

 

  

Znajdziesz nas na

Sekretariat

poniedziałek, wtorek, czwartek: 8:15 - 16:00
środa, piątek: 8:15 - 15:00

Adres: ul. Czyżowicka 29b, 44-300 Wodzisław Śląski

Telefon: 32 456 43 64, 723 550 755

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 

Wodzisławskie Centrum Kultury

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

Top