Masz pytania? tel.: 32 4564364 lub 723 550 755 | dziupla@wodzislaw-slaski.pl

 

"Gdy wirus zagraża…TOP10 pomysłów jak spędzić czas w domu podczas kwarantanny

Mar 24, 2020

"Co robić w domu w czasie kwarantanny"? Takie pytanie zadaje sobie coraz więcej osób. Wszystko za sprawą rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa, a wraz z nią zalecenia, aby przez najbliższe dni albo tygodnie nie wychodzić z domu. Taka opcja nie powinna nas frustrować czy denerwować a raczej cieszyć, że ewentualnie chronimy innych.

I tu nasuwa się pytanie? Jak ten czas spożytkować? Wypełnić?

Poniżej przygotowałam dla wychowanków 10 aktywności, których osobiście i ja się podejmę. Wierzę, że Was również mogą zainspirować:)

1. Kontakty z bliskimi

Wykonaj telefon do bliskich – Seniorzy często skarżą się, że rzadko do nich dzwonimy, rozmawiamy, za mało poświęcamy im czasu. Nadróbmy to zdalnie. Zapytajmy o ich zdrowie, samopoczucie.

2. Lektura nie tylko szkolna

W końcu mamy na nie czas!Jestem ogromną zwolenniczką nachalnej promocji czytelnictwa. Mnie samą książki bardzo ukształtowały i… rozwinęły wyobraźnię :)

3. Telewizja jako źródło ciekawych informacji

Oglądaj programy, które Cię relaksują – Telewizja to nie tylko wiadomości na temat tego, co się dzieje na świecie. To także różne ciekawe programy popularnonaukowe, historyczne, kulinarne czy komediowe. Może masz jakiś ulubiony film, którego dawno nie widziałeś i chętnie sobie przypomnisz?

*Polecam: Szkoła uczuć; Zaklęty w smoka; Gwiazd naszych wina; Powodzenia, Charlie !; Masterchef Junior; Dance Dance Dance czy Przygoda z Bearem Gryllsem. To tylko niektóre z moich propozycji :)

4. Eksperymenty w kuchni

Poeksperymentuj z gotowaniem. Teraz masz trochę czasu – czemu właśnie nie wykorzystać go na przyrządzanie nowych potraw z produktów, które masz w domu? Może wspomniane wyżej programy coś podpowiedzą? Albo przygotujesz coś według przepisu z Internetu? Regularne posiłki są bardzo ważne, zwłaszcza w okresie narażenia na infekcję, tym bardziej więc ten sposób spędzania czasu jest pożądany.

5. DIY czyli zrób to sam

Jestem niemalże pewna, iż najbliższe tygodnie uzmysłowią większości z Was, jak wiele rzeczy możemy zrobić własnoręczne. Mam ogromną nadzieję, że DIY stanie się nie tylko chwilowym przymusem, ale również formą spędzania czasu, którą pokochacie. Bo zrobić sami możemy absolutnie wszystko (np. dodatki do pokoju czy oryginalną biżuterię, którą nosić będziesz tylko Ty).

6. Czas na nowe pasje

Pomyśl nad nowym hobby. Czas pozostawania w domu można również wykorzystać na zajęcie się czymś zupełnie nowym. Może od zawsze chcieliśmy nauczyć się nowego języka, podstaw programowania, a już nieco zapomnianego szydełkowania? To jest właśnie dobry czas, żeby zacząć.

7. Wybierz kierunek online, aby dzielić się swoją wiedzą

Załóż bloga. Masz dużą wiedzę na jakiś konkretny temat ? A może interesujesz się modą, urodą, robieniem makijażu czy sportem i motoryzacją? Warto podzielić się swoją wiedzą w takiej właśnie formie.

8. Porządki domowe

Zajmij się generalnymi porządkami w domu. Warto przejrzeć ubrania, może wszystkich nie nosimy? Warto część z nich sprzedać, oddać potrzebującym, zrobić miejsce na nowe. A może szafki w kuchni czy salonie wymagają przejrzenia i uporządkowania?

9. Nie rezygnuj z ruchu

Ćwicz regularnie – Wysiłek fizyczny w sposób zbawienny wpływa na nasze samopoczucie. Pamiętajmy, że w okresie pozostawania w domu warto wyznaczyć sobie konkretne godziny na ulubione ćwiczenia fizyczne, po nich bowiem będziemy czuć się jak nowonarodzeni.

10. Czas dla siebie

Słuchaj ulubionej muzyki, popijając herbatę. Pomyśl, że jest to czas tylko dla Ciebie, delektuj się tym, że nic nie musisz robić... ;) ;) ;)

 

 

Znajdziesz nas na

Sekretariat

poniedziałek, wtorek, czwartek: 8:15 - 16:00
środa, piątek: 8:15 - 15:00

Adres: ul. Czyżowicka 29b, 44-300 Wodzisław Śląski

Telefon: 32 456 43 64, 723 550 755

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 

Wodzisławskie Centrum Kultury

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

Top